Skąd wziąć pieniądze na wakacje?

Choć latem na mieszkańców dużych miast czeka wiele sezonowych atrakcji, to jednak po całym roku pracy nic nie zastąpi choćby kilkudniowego wyjazdu na wakacje.

Morze, góry, mazurskie jeziora, spływ kajakowy- możliwość jest wiele. Biura podróży kuszą atrakcyjnymi ofertami last minute na wyjazdy zagraniczne i krajowe.

Co zrobić, kiedy nie stać na wyjazd na wakacje, ponieważ nie mamy żadnych oszczędności?

Czy w takiej sytuacji jesteśmy skazani na siedzenie w domu na urlopie? Niekoniecznie. Pieniądze na wakacyjny wyjazd możemy pożyczyć lub pomimo że lato już trwa, zdążymy jeszcze zarobić wystarczającą na wyjazd kwotę. Sprawdź, skąd wziąć pieniądze na wakacje.

Wakacje na raty.

W okresie letnim banki, jak i prywatne firmy pożyczkowe udzielające tak zwanych szybkich pożyczek znanych jako chwilówki, prześcigają się ofertami. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Zarówno osoby o stałych dochodach zatrudnione na umowę o pracę, jak i pracujący na zlecenie, czy dzieło mają szansę na wakacyjną pożyczkę.
Banki w ofertach promocyjnych dają nam kredyty wakacyjne o obniżonym oprocentowaniu i bez prowizji.

Możemy również wnioskować o kartę kredytową, co jest najlepszą opcją, jeśli potrzebujemy krótkoterminowego kredytu bez odsetek. W przypadku karty kredytowej, jeśli oddamy pożyczone pieniądze do końca okresu bezodsetkowego, nie poniesiemy żadnych kosztów- zwrócimy na rachunek karty kredytowej wyłącznie tę kwotę, którą wykorzystaliśmy z limitu.

Chcą wnioskować o kredyt w banku, czy kartę kredytową musimy spełnić następujące warunki:

• posiadać udokumentowane zatrudnienie- najlepiej na umowę o pracę,
  • przedstawić zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy,
  • mieć czyste konto w KRD,
  • mieć dobrą historię kredytową w BIK.

Jeśli nie spełniamy któregoś z tych kryteriów, niestety mamy niewielkie szanse na pożyczenie pieniędzy z banku. Nadal możemy jednak liczyć na pożyczkę w tak zwanym parabanku, czyli prywatnej firmie pożyczkowej.

Chwilówka na wakacje również może się opłacać. Choć powszechnie wiadomo, że szybkie pożyczki przez Internet obciążone są wysokimi odsetkami, prowizją i innymi kosztami, to zdarzają się atrakcyjne promocje i naprawdę korzystne oferty.

Należy do nich darmowa chwilówka dla nowych klientów. Zaciągając taką pożyczkę, oddamy tylko tę kwotę, którą pożyczyliśmy- bez żadnych odsetek i kosztów dodatkowych. Warunek jest tylko jeden – trzeba spłacić zobowiązanie w wyznaczonym terminie. Jeżeli więc jeszcze nigdy nie braliśmy chwilówki, to zdecydowanie warto poszukać takiej właśnie oferty. Pomocne mogą okazać się tutaj rankingi chwilówek, które znajdziemy przykładowo w serwisach Bankier. pl czy Totalmoney. pl.
Jeżeli nie możemy skorzystać z promocji na szybką pożyczkę, dobrze się zastanówmy, zanim weźmiemy chwilówkę. W wielu firmach całkowite koszty chwilówki są bardzo wysokie, a oprocentowanie potrafi wynosić nawet kilkaset procent.

Wakacje po sezonie.

Lato już się zaczęło, a Ty nie masz pieniędzy na wakacje? Jeszcze nic straconego! Możesz je zarobić i wyjechać na wymarzone wczasy po sezonie we wrześniu lub październiku. W tych terminach wycieczki zagraniczne są już o wiele tańsze niż w pełni lata, a pogoda na południu Europy nadal dopisuje.

Masz jeszcze czas, by podjąć dodatkową pracę wieczorami lub w weekendy i odłożyć kwotę wystarczającą na wyjazd. Wśród wakacyjnych ofert pracy każdy znajdzie coś dla siebie. Pracownicy są potrzebni w gastronomii, hotelarstwie, rolnictwie, ogrodnictwie iw ze względu na sezon urlopowy również w dużych zakładach produkcyjnych. Możemy liczyć na naprawdę dobre stawki, dzięki czemu stosunkowo szybko odłożymy pieniądze potrzebne na wakacyjny wyjazd po sezonie.

Możesz również pracować dodatkowo w domu. Praca zdalna daje praktycznie nieograniczone możliwości zarobku- wszystko zależy od Twojego zaangażowania. Czekają oferty w copywritingu, tłumaczenia, testowanie gier komputerowych, obróbka zdjęć w programach graficznych i wiele innych. Wystarczy poszukać.

Pracować możesz o dowolnej porze i z dowolnego miejsca, wystarczy komputer z dostępem do Internetu.
Zamiast załamywać ręce, że nie stać Cię na wakacje, lepiej zacząć działać i poszukać wyjścia z tej przykrej sytuacji. Masz do wyboru naprawdę wiele możliwości. Jeśli zamiast podejmować dodatkową pracę w wakacje, wolisz pożyczyć pieniądze, pamiętaj, że każdy kredyt to poważne zobowiązanie finansowe, które obciąży Twój domowy budżet na co najmniej kilka miesięcy. Przelicz wszystko porządnie i wybierz najkorzystniejszą opcję kredytową.