Siarka – niezbędny składnik zdrowej diety

Zdrowa dieta powinna nam dostarczać wszystkich niezbędnych dla zdrowia i urody witamin oraz składników mineralnych. Wielu z nas tak układa swe menu, by znalazły się w nim produkty będące źródłem witaminy C, A oraz witamin z grupy B, sporo uwagi poświęcamy też takim składnikom mineralnym, jak magnez, cynk oraz potas.

Niestety, zbyt często zapominamy o tym, jak ważnym dla naszego zdrowia pierwiastkiem mineralnym jest siarka. W jaki sposób wpływa ona na naszą formę? Dlaczego nasza dieta nie może się obejść bez tych produktów, w których siarka pojawia się w większych ilościach?

Siarka zdobyła ogromne uznanie jako pierwiastek, który rewelacyjnie radzi sobie ze stanami zapalnymi. Z tego też względu suplementy diety, w których znajduje się siarka, zajmują coraz ważniejsze miejsce w terapii takich chorób, jak reumatyzm oraz zwyrodnienie stawów. Pierwiastek ten zwalcza również grzyby, dzięki czemu dieta dostarczająca odpowiednich ilości siarki staje się podstawą w walce z grzybicą ogólnoustrojową.

Siarka pomaga też tym osobom, które chcą oczyścić swą wątrobę, a przede wszystkim pomóc jej w uwolnieniu się od nadmiaru metali ciężkich.
Niedobory siarki mają też negatywny wpływ na nasz wygląd, a przede wszystkim na stan naszej skóry, włosów i paznokci.

Jakie problemy mogą być pierwszym sygnałem, że w naszej diecie siarka pojawia się zbyt rzadko?

Charakterystyczne objawy niedoborów tego pierwiastka to nasilone wypadanie włosów oraz łamliwość paznokci. Negatywne zmiany zachodzą też w naszej skórze, która zaczyna tracić swą jędrność i blask.

Co możemy zrobić, by uniknąć problemów z niedoborem siarki?

Podstawa to dieta, w której znajdzie się miejsce na tak ważne źródła siarki, jakimi są czosnek oraz cebula. Pierwiastek ten znajduje się również w podrobach, jajach oraz w mleku – składnikach, po które warto sięgać możliwie jak najczęściej.

Niedobory siarki mogą mieć dla nas poważne konsekwencje, warto zatem w porę włączyć do menu te produkty, które są jej cennymi źródłami. Możemy też sięgać po te suplementy diety, w których pojawia się siarka, dzięki czemu zapewnimy sobie maksymalną ochronę przed niedoborem tego pierwiastka oraz problemami, jakie z tym zjawiskiem się wiążą.