Najlepsza dieta na wakacje – sprawdź!

Przyjęło się planować różnego rodzaju postanowienia noworoczne, wśród których często pojawia się hasło: „schudnę”, jednak warto zauważyć, że zima wcale nie sprzyja takim postanowieniom.

Najprościej będzie zadbać o formę na wiosnę i w wakacje, kiedy jest ciepło i organizm nie potrzebuje skupiać się na gromadzeniu tkanki tłuszczowej w celu zapobieżenia szybkiemu wychłodzeniu organizmu w zimne dni.

Lato sprzyja także w utrzymywaniu diety dzięki bogactwu owoców i warzyw, które przecież stają się coraz tańsze. Nie wahajmy się wstępować do supermarketów, żeby zaopatrzyć się w takie produkty. Doskonale zaspokoją głód, a przy tym nie będą ciężkostrawne i organizm szybko sobie z nimi poradzi. W lecie mamy dużo większe zapotrzebowanie na wodę, obecną w owocach (śliwki, winogrona, melony, arbuzy), które doskonale sprawdzą się jako witaminowe tabletki. Nie mamy za to ochoty na ciężkie, smażone potrawy i mięsa, które zaspokoją wzmożone zapotrzebowanie na energię w sezonie zimowym.

To właśnie z tego powodu najlepszą dietą, jaką możemy sobie zafundować, będzie dieta śródziemnomorska. Połączenie pełnoziarnistych makaronów razem z warzywami i oliwą to nie tylko rewelacyjny smak, ale i zdrowie w czystej postaci. Nawet idąc w ślad za Włochami, Hiszpanami czy Grekami, możemy sobie pozwolić na kieliszek dobrego, wytrawnego wina do obiadu, które, jak sama nazwa wskazuje, wspomaga trawienie. Wszystko będzie użyteczne, jeśli zastosujemy to z rozwagą i umiarem. W diecie śródziemnomorskiej powinny się znaleźć też ryby i owoce morza, które dostarczą pozostałe, niezbędna składniki odżywcze.

Dobra dieta i jej przestrzeganie to nie tylko zdrowie, ale i ładny wygląd i doskonała sylwetka, zmiana sposobu życia na znacznie lżejszy. Każdy się chyba zgodzi co do tego, że najlepszym sposobem na dostarczanie witamin jest odpowiednio dobrana dieta, a po suplementy diety warto sięgnąć dopiero wtedy, gdy nasza dieta staje się mniej zbilansowana. Warto zatem zacząć już dziś, bo plaża na nas niecierpliwie czeka, a pogoda kusi do zrzucenia ciepłych ubrań.