Mistrzostwa Świata w półmaratonie – Gdynia 2020

Mistrzostwa Świata w półmaratonie to będzie wielkie sportowe święto. Do Polski przyjadą najlepsi biegacze długodystansowi na świecie, a wraz z nimi nawet kilka tysięcy biegaczy-amatorów z zagranicy. To będzie prawdopodobnie najbardziej międzynarodowy bieg uliczny w historii naszego kraju, a dla rodzimych biegaczy powód do dumy.

Poprzednie edycje IAAF World Half Marathon Championships odbyły się w Walencji, Cardiff i Kopenhadze, gromadząc na starcie śmietankę biegaczy ulicznych z całego świata i obfitując w rekordowe wyniki. Na starcie Mistrzostw Świata w półmaratonie stali m.in. Mo Farah czy Eliud Kipchoge. Niekwestionowanym dominatorem tych zawodów w ostatnich latach jest jednak Kenijczyk, Geoffrey Kamworor, który triumfował w mistrzostwach trzy razy z rzędu!

Unikalna możliwość startu wśród najlepszych biegaczy długodystansowych, atrakcyjna trasa z metą na plaży i pakiet startowy z koszulką technologiczną to tylko niektóre z powodów, dla których 29 marca 2020 roku musisz być z nami w Gdyni!

Motorem napędowym naszego sportu są niesamowite wydarzenia, które pozwalają gwiazdom świecić najjaśniejszym blaskiem. Nie możemy już się doczekać zawodów w Gdyni – mówi Jon Ridgeon, Dyrektor Wykonawczy IAAF. – Gdynia, jako miasto, naprawdę żyje tym wydarzeniem i nie tylko wprowadza innowacyjne rozwiązania, jak chociażby spektakularna meta na plaży, ale też inspiruje mieszkańców i całą społeczność kraju do aktywnego trybu życia poprzez półmaratoński bieg masowy – dodaje.

Mistrzostwa Świata w półmaratonie – Miejsce i Data

Start: skwer Kościuszki

Data: 29.03.2020 (niedziela) godz: 13:00

Szczegóły: facebook.com/events/1049596558571506