5 sprawdzonych sposobów na cellulit

Utrata jędrności skóry, zatrzymanie wody w organizmie, zaburzenia w krążeniu limfy, zaburzenia hormonalne oraz nadwaga to główne przyczyny cellulitu.

Z tym uporczywym problemem boryka się coraz więcej kobiet. Dobra wiadomość jest taka, że nawet z zaawansowanym cellulitem można wygrać.

Będzie to jednak wymagało czasu i systematycznego działania.
Aby pozbyć się skórki pomarańczowej raz na zawsze, trzeba działać wytrwale i wielokierunkowo. Na nic zda się zmiana nawyków pielęgnacyjnych przy złym odżywianiu i niezdrowym trybie życia. Zacznij więc już od dziś krok po kroku wprowadzać do swojej codziennej rutyny pozytywne zmiany, a już po kilku tygodniach uporczywy cellulitis znacznie się zmniejszy. Sprawdź, co działa na cellulit.

  • Masaże.

Niezależnie od tego, czy masz cellulit wodny, czy tłuszczowy, codzienny intensywny masaż skóry uda i pośladków to pierwszy krok do pozbycia się tego uciążliwego problemu. Zabieg taki możesz wykonać przy pomocy specjalnego masażera antycellulitowego z wypustkami, szczotki do ciała lub gąbki antycellulitowej. Powinien on trwać około 10 minut. Kolistymi ruchami dosyć intensywnie masuj partie ciała dotknięte skórką pomarańczową. Po zabiegu zauważysz lekkie zaczerwienienie i rozgrzanie skóry, które świadczy o poprawie krążenia w masowanym miejscu. Usprawni to eliminację toksyn, poprawi dotlenienie tkanek i ujędrni skórę.

  • Bańki chińskie.

Gumowe bańki próżniowe, czyli tak zwane bańki chińskie, są bardzo skuteczną bronią w walce z cellulitem. Za ich pomocą wykonasz drenaż limfatyczny, który wyraźnie poprawi wygląd skóry. Bańkę delikatnie zasysamy do skóry uda lub pośladka i przesuwamy ją w kierunku do serca. Używanie takich baniek może z początku powodować dyskomfort. W pierwszych dniach wykonuj go więc tylko przez 5 minut, a następnie stopniowo wydłużaj czas trwania zabiegu do 15 minut. Jeżeli w wyniku masażu bańkami chińskimi na Twojej skórze pojawią się zasinienia lub drobne popękane naczynka krwionośne, lepiej zrezygnuj z tego zabiegu i wybierz inną metodę walki z cellulitem. Jest to dosyć intensywna technika, która nie sprawdzi się u każdego.

  • Balsamy.

Wybieraj sprawdzone apteczne żele i balsamy antycellulitowe zawierające kofeinę, L-karnitynę, algi morskie, wyciąg z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z bluszczu lub nostrzyka. Są to bardzo skuteczne substancje naturalne wspomagające usuwanie toksyn z tkanek, dotleniające skórę, poprawiające jej napięcie i elastyczność. Pamiętaj, że tego typu kosmetyki działają tylko wtedy, gdy stosujemy je sumiennie każdego dnia, a najlepiej dwa razy dziennie, przez co najmniej 6-8 tygodni. Użyte od czasu do czasu z pewnością nie pomogą.

  • Dieta i ćwiczenia.

To bardzo ważne elementy w zwalczaniu cellulitu. Powstawaniu tego defektu urody sprzyjają słodycze, tłuszcze nasycone (zwierzęce i roślinne tłuszcze utwardzone), alkohol, sól, białe pszenne pieczywo. Zrezygnuj z tych produktów, za to o wiele częściej sięgaj po warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, chude mięso i ryby morskie.
Warto również zacząć ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu. Najlepsze efekty przyniosą bieganie, jazda na rowerze, skakanie na skakance, pływanie oraz ćwiczenia miejscowo aktywujące mięśnie ud i pośladków przykładowo nożyce lub przysiady.

  • Suplementacja.

Suplementy diety na cellulit sprawdzą się głównie u osób cierpiących na jego wodną odmianę. Preparaty te pomagają pozbyć się problemu nadmiernego zatrzymania wody w organizmie, który przyczynia się do powstawania cellulitu. Suplementy takie przyjmujmy ściśle według zaleceń na opakowaniu. Nie zwiększajmy dozwolonej dawki, ponieważ nadużywając środków drenujących, możemy doprowadzić do odwodnienia organizmu.

Pamiętaj, że efekt gładkiej i jędrnej skóry utrzyma się tylko, jeśli dobre nawyki pielęgnacyjne i żywieniowe wprowadzisz na stałe do swojego życia. Warto to zrobić, ponieważ nie tylko pomoże to pozbyć się cellulitu, ale także pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie. Wprowadzaj zmiany stopniowo, początkowo utrzymanie reżimu może wydawać się trudne, ale po kilku tygodniach nowy zdrowszy tryb życia stanie się dla Ciebie całkowicie naturalny.