Złote Pointy

Bilety: Bilety do nabycia w siedzibie Fundacji Balet oraz Tetrze Polskim
Kategoria: festiwale

Strona: www.fundacjabalet.pl

X Międzynarodowy Konkurs Baletowy "Złote Pointy 2017"

W dniach 26 – 28 kwietnia 2017 roku w Teatrze Polskim w Szczecinie odbędzie się Jubileuszowy X Międzynarodowy Konkurs Baletowy „ZŁOTE POINTY 2017”, a XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2017” oraz Finałowa Gala Gwiazd Baletu.

Fundacja Balet działająca w Polsce od 26 lat na rzecz dzieci i młodzieży artystycznie uzdolnionej, jest pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu baletowego z udziałem najlepszych absolwentów polskich i zagranicznych szkół baletowych „Złote Pointy” (od 2002 roku konkurs ogólnopolski, zasięg międzynarodowy uzyskał w roku 2008). Jest to jedyny międzynarodowy konkurs dla najlepszych absolwentów szkół baletowych w Polsce. Konkurs został na stałe wpisany w kalendarz imprez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednocześnie odbywa się Konkurs o stypendia artystyczne Fundacji Balet dla uczniów polskich szkół baletowych. Uczestnicy konkursu zgłaszani są przez dyrektorów i grono pedagogiczne szkół baletowych
i prezentują się podczas dni konkursowych w choreografiach klasycznych i współczesnych. Jedną
z nagród dla uczestników konkursu są wakacyjne warsztaty taneczne na Florydzie.

W tym roku swój udział zapowiedzieli: pięć polskich szkół baletowych, Węgierska Akademia Tańca, Konserwatorium Tańca w Pradze, Białoruska Narodowa Szkoła Choreograficzna w Mińsku, Akademia Tańca z Berlina, Międzynarodowa Szkoła Baletowa z Brukseli, Narodowa Akademia Tańca z Kijowa.

W pierwszym dniu konkursowym, organizowana jest konferencja prasowa z udziałem Jury, Dyrektorów Szkół Baletowych, Dyrektorów Teatrów, która umożliwia analizę kondycji sztuki baletowej w Polsce i świecie oraz wymianę doświadczeń zawodowych i mediów patronackich. Podczas Finałowego Koncertu oprócz laureatów i wyróżnionych absolwentów, będziemy mieli okazję podziwiać zaproszonych artystów. Uczestnicy oceniani są przez międzynarodowe jury, w którym zasiadają cenieni baletmistrzowie, tancerze i choreografowie.

Konkurs organizowany jest w partnerstwie ze Związkiem Artystów Scen Polskich, Centrum Edukacji Artystycznej, Instytutem Muzyki i Tańca oraz Arts Ballet Theatre of Florida.

Koncert Sławomira i Zenka Martyniuka, Teatr Letni , Szczecin

Koncert Sławomira i Zenka Martyniuka