Zlot Fanów Atari GDAŃSK 08-10.11.2017r. polecane

ul. Dworcowa 9, Gdańsk

Czas: 8-10 grudnia 2017, 16:00
Kategoria: festiwale, akcje

W dniach od 8-go do 10-go grudnia 2017 roku (od piątku do niedzieli) w Gdańsku odbywać się będzie największy event dedykowany kultowej i legendarnej już marce Atari - niegdyś znaczącego gracza w świecie elektronicznej rozrywki. Do naszego miasta zjadą "atarowcy" z najodleglejszych zakątków świata, aby spotkać "starych znajomych", powspominać dawne czasy, ale także po to, aby stanąć do wspólnej rywalizacji w licznych konkursach - w tym m.in. na najlepszą muzykę, grafikę, program demonstracyjny czy grę.

Silly Venture 2017 to już 9-ta edycja tej imprezy, która z mniejszymi lub większymi przerwami odbywa się od początku tego milenium. W pierwszy dzień imprezy, tj. w piątek 8-go grudnia (oprócz oficjalnej ceremonii otwarcia) będą miały miejsce dwa koncerty, podczas których muzycy będą wspomagali się komputerami i konsolami Atari - Gareth "gwEm" Morris (Londyn/Wielka Brytania) oraz Krzysztof "KK" Kluczek (Gdańsk). W sobotę w późnych godzinach popołudniowych będzie miało miejsce to, na co czekają wszyscy goście -prezentacja prac konkursowych, która (ze względu na ilość uczestników) zwykle trwa ok 7 godzin.

Oprócz stałych punktów programu nie zabraknie też niespodzianek, ponieważ na ten krok przypada wiele rocznic - 45-lecie założenia firmy Atari (1972), 40-lecie konsoli Atari 2600 (1977) czy 25-lecie ostatniego komputera tej firmy - Falcona 030 (1992). O randze imprezy niech świadczy fakt, iż na poprzednich edycjach pojawili się także m.in. Sławomir Łosowski (założyciel i klawiszowiec zespołu Kombi) czy Piotr "Liroy" Marzec.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie imprezy: www.sillyventure.eu

Partnerzy:

Beach Party Węgorzewo, Węgorzewo, Węgorzewo

Beach Party Węgorzewo

Miejsce: Węgorzewo,
Węgorzewo

Czas: 10-11 sierpnia 2018, 16:00

JO! Festiwal Improwizacji Teatralnych, TORUŃ, Dwór Artusa w Toruniu, Toruń

JO! Festiwal Improwizacji Teatralnych, TORUŃ

Miejsce: Dwór Artusa w Toruniu,
ul. Rynek Staromiejski 6, Toruń

Czas: 20-22 lipca 2018, 18:00