Szał letnich atrakcji w Silesia City Center polecane

Kategoria: akcje, sport

E-mail: infopunkt@sccm.pl

Szał letnich atrakcji w Silesia City Center

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Można się o tym przekonać odwiedzając Silesia City Center. Na Placu Słonecznym powstało sportowo-rekreacyjne centrum rozrywki o nazwie Silesia Summer Park. Na jego terenie znajduje się wszystko, czego potrzeba do dobrej zabawy: pole do mini golfa, boisko do streetballu, ścianka wspinaczkowa, a także park linowy dla najmłodszych w formie małpiego gaju.
Lato to czas, który najchętniej spędza się poza domem: nad wodą, na plaży, w parku czy wyjeżdżając do ciepłych krajów. Ale jak aktywnie i z przyjemnością spędzić wakacje w miejscu zamieszkania? Największe centrum handlowe na Śląsku ma na to sposób. Od 1 lipca do 3 września na wszystkich odwiedzających Silesia City Center czeka specjalna strefa pełna atrakcji. Od czterech lat w okresie letnim urządzamy na Placu Słonecznym pole do mini golfa i za każdym razem cieszy się ono ogromną popularnością. W tym roku postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej. Oprócz mini golfa będzie u nas można spróbować swoich sił w streetballu, czyli ulicznej odmianie koszykówki i wspiąć się na szczyt ścianki wspinaczkowej; dzieciom natomiast z pewnością przypadnie do gustu nasz mini park linowy. Z radością po raz kolejny pokazujemy, że wakacje w Katowicach nigdy nie wieją nudą – wystarczy odwiedzić nasze centrum, by spędzić czas aktywnie, rodzinnie i w nietypowy sposób – mówi Magdalena Gibney, dyrektor Silesia City Center.
Pole golfowe w ramach Silesia Summer Park ma powierzchnię 400m2 i składa się z kilkunastu osobnych torów z dołkami oraz przeszkodami do pokonania. Do gry nie trzeba się wcześniej przygotowywać, na miejscu można wypożyczyć specjalne kije golfowe (tzw. puttery [wymowa: pader]) oraz piłki. Miejsc nie trzeba wcześniej rezerwować.
Streetball to bardziej dynamiczna i żywiołowa gra, niż koszykówka w tradycyjnym wydaniu. Rozgrywki są szybsze i okraszone trikami, które zapierają dech. Sędziowie nie są w tej grze potrzebni, ponieważ zawodnicy ustalają zasady sami i trzymają ich się przez cały mecz. Dla miłośników tego sportu na Placu Słonecznym przygotowane jest boisko z polipropylenu o wymiarach 15 x 13 metrów, na którym odbywać się mogą zarówno dwuosobowe pojedynki, jak i rozgrywki 3 na 3. Piłki do kosza znajdują się przy boisku.
Kolejnym elementem letniej rozrywki na terenie Centrum jest ścianka wspinaczkowa. Ta aktywność sportowa wymaga dużo dyscypliny i uwagi, ale zdobycie szczytu nie może równać z żadnym innym uczuciem. Ze ścianki korzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli.
Dla najmłodszych Silesia City Center przygotowała mini park linowy w formie małpiego gaju. Urozmaicona w różnorodne przeszkody trasa dostarcza niezapomnianych wrażeń
i mnóstwo zabawy podczas pokonywania toru. Dzieci są asekurowane przez profesjonalną obsługę i dodatkowo przypięte linami asekuracyjnymi do konstrukcji, co zapewnia bezpieczną zabawę.
W ramach wszystkich aktywności sportowych na terenie Silesia Summer Park przewidziane są konkursy, zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco można śledzić nasze atrakcje.
Wstęp jest bezpłatny.

Partnerzy:

Nasze zdjęcia z wydarzenia

• Szał letnich atrakcji w Silesia City Center, Silesia City Center Katowice, Katowice

Neonówka Katowice, Spodek Katowice, Katowice

Neonówka Katowice

Miejsce: Spodek Katowice,
ul. Korfantego 35, Katowice

Czas: Sobota, 25 listopada 2017, 20:00

Lot Nad Kukułczym Gniazdem w Teatrze Śląskim w Katowicach., Teatr Śląski., Katowice

Lot Nad Kukułczym Gniazdem w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Miejsce: Teatr Śląski.,
ul. Rynek 10, Katowice