Noc Spadających Gwiazd przy CNK polecane

Cena: Wstęp wolny
Kategoria: akcje

Strona: www.facebook.com/events/450582338660438/

Głowa do góry! Z nieba znowu sypną Perseidy. Z tej okazji – jak co roku – wygasimy dla Was światła Warszawy. Zapraszamy na Noc Spadających Gwiazd 12 sierpnia w Parku Odkrywców przy Niebie Kopernika.

W tym roku po raz pierwszy będziemy także na Bulwarach wiślanych! Zabierzcie rodzinę oraz znajomych i obserwujcie z nami wielki rój meteorów.

To już tradycja. W nocy z 12 na 13 sierpnia, gdy Ziemia przedziera się przez chmurę drobin materii pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle, spotykamy się przy Centrum Nauki Kopernik aby wspólnie obserwować ten astronomiczny spektakl! Tej nocy przypada maksimum roju Perseidów – meteorów, nazywanych potocznie spadającymi gwiazdami.
Ich obserwacje są niezwykle proste – wystarczy położyć się na kocu, leżaku lub po prostu na trawie i wpatrywać się w jak największy obszar nieba. Pierwsze meteory powinniśmy dostrzec już po kilku minutach obserwacji. Będzie ich tym więcej, im ciemniejsze miejsce do obserwacji wybierzemy. W Polsce nadal bezkonkurencyjne są Mazury i Bieszczady.

Ci, którzy zostają w miastach mają znacznie trudniej. Duża ilość świateł ogranicza nasz zasięg widzenia – jesteśmy w stanie dostrzec tylko najjaśniejsze gwiazdy. Spróbujemy poprawić warunki miejskich obserwacji. Specjalnie na czas obserwacji Perseidów nad Parkiem Odkrywców wyłączamy dla was całą iluminację Centrum Nauki Kopernik, planetarium Niebo Kopernika oraz podświetlenie naszego Parku Odkrywców. Ale to nie wszystko!

Jak co roku Zarząd Dróg Miejskich wyłączy iluminację mostów: Świętokrzyskiego, Śląsko-Dąbrowskiego i Poniatowskiego. Zgasną również światła na Skwerze Kahla, w szklanych wyjściach z tunelu Wisłostrady w Parku Odkrywców, niektóre lampy przy wyjściu ze stacji metra Centrum Nauki Kopernik. PGE Narodowy wyłączy na tę noc iluminację stadionu. W tym roku po raz pierwszy zgasną również światła u naszych sąsiadów: Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Innogy.
Park Odkrywców, Bulwary wiślane i Skwer Kahla staną się najlepszymi miejscami do obserwacji meteorów w Warszawie.

WSTĘP WOLNY!

Partnerzy:

Twister Night - czwartek w Hybrydach, Hybrydy, Warszawa

Twister Night - czwartek w Hybrydach

Czas: Czwartek, 19 października 2017, 22:00

Piątkowe party w Hybrydach, Hybrydy, Warszawa

Piątkowe party w Hybrydach

Czas: Piątek, 20 października 2017, 22:00

Sobota w Hybrydach!, Hybrydy, Warszawa

Sobota w Hybrydach!

Czas: Sobota, 21 października 2017, 22:00

Sobotni Hot Sat'dayz Pod Harendą, Piwnica pod Harendą, Warszawa

Sobotni Hot Sat'dayz Pod Harendą

Miejsce: Piwnica pod Harendą,
ul. Krakowskie Przedmieście 4/6, Warszawa

Czas: Sobota, 21 października 2017, 22:00

Czwartek w Dekadzie to Ladies Night!, Dekada, Warszawa

Czwartek w Dekadzie to Ladies Night!

Czas: Czwartek, 19 października 2017, 21:00

Piątkowe imprezowanie w Dekadzie!, Dekada, Warszawa

Piątkowe imprezowanie w Dekadzie!

Czas: Piątek, 20 października 2017, 21:00

Dekada w soboty ma Warsaw By Night!, Dekada, Warszawa

Dekada w soboty ma Warsaw By Night!

Czas: Sobota, 21 października 2017, 21:00