Maria Peszek, KONCERT WARSZAWA

Czas: Piątek, 22 listopada 2013, 19:00
Bilety: Organizator
Gwiazdy: Maria Peszek

22 listopada Klub Stodoła będzie miał przyjemność gościć na swej scenie Marię Peszek, wokalistkę, aktorkę, autorkę tekstów i performerkę!

Maria to niezwykła osobowość polskiej sceny muzycznej i teatralnej. Po 10 latach spędzonych na rozwijaniu kariery aktorskiej, grając u najważniejszych reżyserów teatralnych, filmowych i telewizyjnych, od 2005 roku Artystka skupia się na dziedzinie, która okazała się jej prawdziwą pasją – muzyce.

Miasto mania, projekt współtworzony z Wojciechem Waglewskim, w błyskawicznym tempie przyniósł Artystce szeroki rozgłos i uznanie. Jej drugi album, wyprodukowana przez Andrzeja Smolika Maria Awaria, pojawił się w 2008 roku i okazał się jednym z największych wydarzeń artystycznych ostatnich lat. Jego wydanie pociągnęło za sobą ponad 200 koncertów zagranych w całej Polsce i za granicą, 100 tysięcy sprzedanych płyt i występy na największych festiwalach muzycznych. Od 2008 roku Maria Peszek prowadzi także w Radiu Roxy swój autorski program – Radio Maria.

W 2012 ukazała się trzecia, najbardziej przejmująca i bezkompromisowa płyta w dotychczasowej karierze Marii – Jezus Maria Peszek. Poruszając tematy religijności, polskości i tradycyjnych ról społecznych, album ten nie tylko wzbudził skrajne emocje, podzielając opinię publiczną, ale także okazał się absolutnym bestsellerem. Krążek rozszedł się w nakładzie niemal 50 tys. egzemplarzy, przynosząc tym samym Artystce trzeci w karierze status platynowej płyty.

Obecnie Maria koncertuje z materiałem z najnowszego albumu w Polsce i za granicą. Poza kilkudziesięcioma koncertami na terenie całego kraju, Artystka wystąpiła także w Londynie i Dublinie oraz na festiwalach – Open'er, Jarocin, Colours of Ostrava, Przystanek Woodstock i Męskie Granie.

Występ Marii Peszek na żywo będzie można zobaczyć w Stodole 22 listopada!

inf. prasowa

Maria Peszek - Karabin, KONCERT WARSZAWA, Klub Stodoła, Warszawa