LemON, KONCERT KRAKÓW

LemON, KONCERT KRAKÓW, Klub Forty Kleparz, CENTRUM SPORTU I REKREACJI POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ , Kraków

Miejsce: Klub Forty Kleparz, CENTRUM SPORTU I REKREACJI POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ
ul. Kamienna 2-4, Kraków

Czas: Niedziela, 26 marca 2017, 19:00
Cena: od 59 PLN
Bilety: ebilet.pl
Gwiazdy: LemON
E-mail: info@cracowlatinfestival.pl

LemON - data, miejsce, bilety

LemON to na polskiej scenie muzycznej jedna z najbardziej spektakularnych karier ostatniej dekady. W zaledwie cztery lata dorobili się trzech płyt, rozpoznawalnego stylu i rzeszy fanów. Zamiast jednak odcinać kupony od raz osiągniętego sukcesu, oni postanowili zaryzykować i wszystko zmienić. No, prawie wszystko – bo choć tak wiele się zmieniło, wciąż słychać, że to ten sam zespół, ten sam głos, ten sam feeling.
LemON „Tu” i teraz jest zespołem dojrzałym, który śmiało łączy odległe światy. Liryczne ballady kontrastują więc z punkową złością czy rockowym kolorem przesterowanych gitar, a współczesne brzmienia z wyraźnymi nawiązaniami do herosów lat 70., do twórczości takich grup jak Led Zeppelin czy Pink Floyd. Równie odważna jest zresztą warstwa tekstowa – intymna, klaustrofobiczna refleksja o niemożności komunikacji, zarówno na poziomie dwojga ludzi, poszukujących miłości, jak i całych społeczeństw, które bez porozumienia skazane są na upadek.

Gdzie dokładnie jest „Tu”? Gdzieś pomiędzy drewnianą łemkowską chatą w Śnietnicy, miejscowości z której pochodzi dziadek Igora, a Nowym Jorkiem, z jego wiecznym gwarem i wielokulturowością. W góralskiej chacie zespół zamknął się na tydzień z okładem, by z dala od cywilizacji lepiej usłyszeć w sobie szkice nowych piosenek i tekstów, natomiast za ocean lider LemON wybrał się po zakończenie tej historii. Inspirację znalazł m.in. w Museum of Modern Art, w słynnym płótnie „Numer 1” abstrakcjonisty Jacksona Pollocka.
Kolejnym przystankiem był Gdańsk, a konkretnie studio Custom 34, cieszące się bardzo dobrą opinią wśród polskich muzyków. To zasługa zarówno samego miejsca, znakomicie przygotowanego i wyposażonego, jak i personelu. Zespołem LemON zaopiekował się Piotr Łukaszewski, który jest realizatorem „Tu”.
- Poczuł naszą muzykę, naprawdę nią żył. Pytał o teksty, związane z nimi historie, był w tym razem z nami – chwali Łukaszewskiego lider LemON. - Spędziśmy w Custom miesiąc i czułem się tam jak w domu, jakbyśmy byli częścią rodziny.

Co ciekawe, nowy album LemON, choć jest płytą przemyślaną, w której powstanie zespół i współpracownicy włożyli niemało trudu i energii, jest w pewnym sensie materiałem najbardziej w dorobku grupy… niedoskonałym.
- Doceniłem wartość brudu – przyznaje Igor Herbut. – Zrozumiałem, że kiedy zespół gra na setkę, nie jest ważne, czy coś zabrzmiało perfekcyjnie albo czy jest w stu procentach czysto, ważniejsze są emocje, energia i granie razem.
Trudno z tym polemizować, szczególnie gdy się słyszy nowy album LemON. To muzyka, która tak angażuje, w której trzeba być tak bardzo obecnym, tak bardzo „Tu” – że mija ochota na dyskusje i zadawanie pytań.

inf.prasowa

Tagi:

Czwartek w Dekadzie to Ladies Night!, Dekada, Warszawa

Czwartek w Dekadzie to Ladies Night!

Czas: Czwartek, 19 kwietnia 2018, 22:00

Piątkowe imprezowanie w Dekadzie!, Dekada, Warszawa

Piątkowe imprezowanie w Dekadzie!

Czas: Piątek, 20 kwietnia 2018, 22:00

Dekada w soboty ma Warsaw By Night!, Dekada, Warszawa

Dekada w soboty ma Warsaw By Night!

Czas: Dzisiaj, 21 kwietnia 2018, 22:00

METALLICA - koncert KRAKÓW, TAURON Arena Kraków, Kraków