LemON, KONCERT KRAKÓW

LemON, KONCERT KRAKÓW, Klub Forty Kleparz, CENTRUM SPORTU I REKREACJI POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ , Kraków

Miejsce: Klub Forty Kleparz, CENTRUM SPORTU I REKREACJI POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ
ul. Kamienna 2-4, Kraków

Czas: Niedziela, 26 marca 2017, 19:00
Cena: od 59 PLN
Bilety: ebilet.pl
Kategoria: koncerty
Gwiazdy: LemON
E-mail: info@cracowlatinfestival.pl

LemON - data, miejsce, bilety

LemON to na polskiej scenie muzycznej jedna z najbardziej spektakularnych karier ostatniej dekady. W zaledwie cztery lata dorobili się trzech płyt, rozpoznawalnego stylu i rzeszy fanów. Zamiast jednak odcinać kupony od raz osiągniętego sukcesu, oni postanowili zaryzykować i wszystko zmienić. No, prawie wszystko – bo choć tak wiele się zmieniło, wciąż słychać, że to ten sam zespół, ten sam głos, ten sam feeling.
LemON „Tu” i teraz jest zespołem dojrzałym, który śmiało łączy odległe światy. Liryczne ballady kontrastują więc z punkową złością czy rockowym kolorem przesterowanych gitar, a współczesne brzmienia z wyraźnymi nawiązaniami do herosów lat 70., do twórczości takich grup jak Led Zeppelin czy Pink Floyd. Równie odważna jest zresztą warstwa tekstowa – intymna, klaustrofobiczna refleksja o niemożności komunikacji, zarówno na poziomie dwojga ludzi, poszukujących miłości, jak i całych społeczeństw, które bez porozumienia skazane są na upadek.

Gdzie dokładnie jest „Tu”? Gdzieś pomiędzy drewnianą łemkowską chatą w Śnietnicy, miejscowości z której pochodzi dziadek Igora, a Nowym Jorkiem, z jego wiecznym gwarem i wielokulturowością. W góralskiej chacie zespół zamknął się na tydzień z okładem, by z dala od cywilizacji lepiej usłyszeć w sobie szkice nowych piosenek i tekstów, natomiast za ocean lider LemON wybrał się po zakończenie tej historii. Inspirację znalazł m.in. w Museum of Modern Art, w słynnym płótnie „Numer 1” abstrakcjonisty Jacksona Pollocka.
Kolejnym przystankiem był Gdańsk, a konkretnie studio Custom 34, cieszące się bardzo dobrą opinią wśród polskich muzyków. To zasługa zarówno samego miejsca, znakomicie przygotowanego i wyposażonego, jak i personelu. Zespołem LemON zaopiekował się Piotr Łukaszewski, który jest realizatorem „Tu”.
- Poczuł naszą muzykę, naprawdę nią żył. Pytał o teksty, związane z nimi historie, był w tym razem z nami – chwali Łukaszewskiego lider LemON. - Spędziśmy w Custom miesiąc i czułem się tam jak w domu, jakbyśmy byli częścią rodziny.

Co ciekawe, nowy album LemON, choć jest płytą przemyślaną, w której powstanie zespół i współpracownicy włożyli niemało trudu i energii, jest w pewnym sensie materiałem najbardziej w dorobku grupy… niedoskonałym.
- Doceniłem wartość brudu – przyznaje Igor Herbut. – Zrozumiałem, że kiedy zespół gra na setkę, nie jest ważne, czy coś zabrzmiało perfekcyjnie albo czy jest w stu procentach czysto, ważniejsze są emocje, energia i granie razem.
Trudno z tym polemizować, szczególnie gdy się słyszy nowy album LemON. To muzyka, która tak angażuje, w której trzeba być tak bardzo obecnym, tak bardzo „Tu” – że mija ochota na dyskusje i zadawanie pytań.

inf.prasowa

Tagi:

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

LemON, KONCERT KRAKÓW II, Klub Forty Kleparz, CENTRUM SPORTU I REKREACJI POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ , Kraków

LemON, KONCERT KRAKÓW II

Miejsce: Klub Forty Kleparz, CENTRUM SPORTU I REKREACJI POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ ,
ul. Kamienna 2-4, Kraków

Czas: Poniedziałek, 27 marca 2017, 19:00

LemON, KONCERT POZNAŃ, B17, Poznań

LemON, KONCERT POZNAŃ

Miejsce: B17,
ul. Bułgarska 17, Poznań

Czas: Piątek, 31 marca 2017, 19:00

LemON, KONCERT GDAŃSK, B90, Gdańsk

LemON, KONCERT GDAŃSK

Miejsce: B90,
ul. doki 1, Gdańsk

Czas: Sobota, 1 kwietnia 2017, 20:00

LemON, KONCERT KOSZALIN, Teatr Variete Muza, Koszalin

LemON, KONCERT KOSZALIN

Miejsce: Teatr Variete Muza,
ul. Morska 9, Koszalin

Czas: Niedziela, 2 kwietnia 2017, 19:00

LemON, KONCERT SZCZECIN, Azoty Arena Szczecin, Szczecin

LemON, KONCERT SZCZECIN

Miejsce: Azoty Arena Szczecin,
ul. Szafera, Szczecin

Czas: Czwartek, 6 kwietnia 2017, 19:00

LemON, KONCERT WROCŁAW, A2 Centrum Koncertowe, Wrocław

LemON, KONCERT WROCŁAW

Miejsce: A2 Centrum Koncertowe,
ul. Góralska 5, Wrocław

Czas: Niedziela, 9 kwietnia 2017, 19:00

Miastownia na Facebooku