Anna Maria Jopek, KONCERT WARSZAWA

Bilety: bilety24.pl
Gwiazdy: Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek - data, miejsce, bilety

Good Taste Production zaprasza na koncerty Anny Marii Jopek towarzyszące wydaniu płyty „Minione“.

Po podróżach w głąb muzyki japońskiej („Haiku") i luzofońskiej („Sobremesa”) AMJ tym razem zaśpiewa po polsku z Kubańczykami.
Płyta „Minione”, która ukaże się w Święto Zakochanych to wskrzeszenie najpiękniejszych przedwojennych tang polskich. Anna Maria Jopek śpiewa je z kubańskim trio jednego z największych pianistów improwizujących naszych czasów - fenomenalnym Gonzalo Rubalcabą.

Spośród setek starych tang i boler artyści wybrali te, które inspirują ich najbardziej (m.in. „To ostatnia niedziela", „Rebeka", „Twe usta kłamią”) i mogły stać się pomostem między tym co minione, światem lat 30-tych ubiegłego stulecia a współczesną muzyką wokalną. Pomostem między kulturami - polską, kubańską, żydowską, argentyńską i amerykańską.

„Kiedy pracuję z muzykami z różnych od mojej tradycji muzycznych, zawsze zachwyca mnie ich inność. To co wnoszą w nagrania staje się moim duchowym bogactwem. Zdumiewa ogrom piękną i prawdy na skrzyżowaniu kultur i ludzkich wrażliwości. Muzyka jest językiem jedności”- mówi AMJ. „Praca nad starymi tangami była magiczna. Rzadko zdarza się materiał takiej urody, nasycony i melancholią i tajemnicą i erotyką. Nagrywanie z Gonzalo to czysta mistyka. Obecność jaźni w każdej nucie uczy uważności i pokory”.

„Minione" produkuje i aranżuje Gonzalo Rubalcaba. Album w najwyższym standardzie audiofilskim zrealizował wielokrotny laureat nagrody Grammy Carlos Alvarez w legendarnym studio nagraniowym The Hit Factory w Miami na Florydzie. Wydaniu płyty towarzyszyć będzie trasa koncertowa w największych miastach Polski.

mat.prasowe

Pat Metheny, KONCERT POZNAŃ, Sala Ziemi MTP, Poznań

Pat Metheny, KONCERT POZNAŃ

Miejsce: Sala Ziemi MTP,