ALEJA GWIAZD KATOWICE 2017

Kategoria: festiwale, akcje, sport

E-mail: mosir@mosir.katowice.pl
Strona: www.alejagwiazd.eu

ALEJA GWIAZD KATOWICE 2017 – POŻEGNANIE Z REPREZENTACJĄ POLSKI KRZYSZTOFA IGNACZAKA

I. Scenariusz Alei Gwiazd Katowice 2017
1. godz. 17.00 – ul. Korfantego od strony ronda
a) uroczystość odsłonięcia ławeczki z repliką Pucharu Mistrzostw Świata 2014
b) uroczystość odsłonięcia tablic z odciskami dłoni w Alei Gwiazd Siatkówki
- MICHAŁ KUBIAK – MISTRZ ŚWIATA
- MARCIN MOŻDŻONEK - MISTRZ ŚWIATA
- PAWEŁ ZATORSKI - MISTRZ ŚWIATA
- KAROL KŁOS - MISTRZ ŚWIATA
- ANDRZEJ WRONA - MISTRZ ŚWIATA
- ŁUKASZ KADZIEWICZ – WICEMISTRZ ŚWIATA
Uroczystość z bogatą oprawą artystyczną – prowadzący dziennikarz TV Polsat Marek Magiera
2. godz.18.00 – otwarcie bram do Spodka – każdy wchodzący do Spodka kibic otrzymuje bezpłatny plakat okolicznościowy
- w antresoli Spodka ustawione są stoiska, w których wyróżnieni zawodnicy rozdają autografy, możliwość zrobienia zdjęcia z Gwiazdą
3. godz. 20.00 – mecz POLSKA – IRAN – Pożegnanie z Reprezentacją Polski Krzysztofa Ignaczaka
4. ok. godz 21.30 – na płycie boiska – uroczystość pożegnania z Reprezentacją Polski Krzysztofa Ignaczaka

Mecz w Spodku będzie posiadał bogatą oprawę artystyczną:
o prowadzący – Kułaga i Magiera
o występy Rafała Brzozowskiego
o występy Grupy Akrobatycznej
o występy Cheerleaders Wrocław
Całość oprawiona ciekawymi efektami światło-dźwięk.

Patroni Medialni – TV POLSAT, Radio Eska, Dziennik Zachodni, Wirtualna Polska
Patron Honorowy – Polski Związek Piłki Siatkowej
Miasto Gospodarz – Katowice

Transmisja Telewizyjna na żywo – 20 maj 2017r godz. 20.00 – TV Polsat Sport

KRZYSZTOF IGNACZAK

MŚ – ZŁOTO – 2014
LIGA
PŚ – SREBRO -

Jednym z najważniejszych projektów Fundacji Aleja Gwiazd (www.alejagwiazd.eu ) jest organizacja niezwykle prestiżowego wydarzenia, jakim jest „Aleja Gwiazd Siatkówki”. Jest to światowej skali święto siatkarskie z ponad dziesięcioletnią historią, mające na celu popularyzację tej dyscypliny sportu, a także przybliżenie sylwetek zasłużonych w siatkówce osób. Jest to przedsięwzięcie cieszące się wielkim zainteresowaniem entuzjastów piłki siatkowej i na stałe wpisane jest do kalendarza imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Od ponad dekady najlepsze siatkarki, siatkarze, trenerzy oraz wybitne osobowości świata siatkówki odciskali swoje dłonie w Alei Gwiazd.
W ramach projektu wyróżnieni zostali między innymi: Prezydent FIVB Ary Graca, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Krzysztof Ignaczak, Paweł Zagumny, Daniel Castellani, Andrea Anastasi, Nikola Grbic, Vladimir Grbic, Giba, Andrea Zorzi, Andrea Gardini, Dorota Świeniewicz, Małgorzata Glinka, Raul Lozano, Vilfredo Leon i wiele innych, czołowych postaci tej dyscypliny
Po zakończeniu uroczystej ceremonii, tradycyjnie rozgrywany jest mecz reprezentacji Polski z najlepszymi drużynami świata. Spotkanie wzbudza rokrocznie wielkie emocje i gromadzi na hali kibiców z całego świata.
Ubiegłoroczna wrześniowa impreza Mecz Gwiazd – pożegnanie z Reprezentacją Polski Pawła Zagumnego (https://www.youtube.com/watch?v=YwLOjs4gkPQ , https://www.youtube.com/watch?v=zTtaKUpSOf0 ) odbiła się szerokim echem w Polsce oraz poza jej granicami – bezpośrednia transmisja w TV Polsat, osiem powtórek na antenie Polsatu, relacje radiowe, prasowe i internetowe. Łącznie brend Alei Gwiazd Siatkówki dotarł do prawie siedmiu mln. odbiorców (na podstawie Raportu Mediowego).
Od 2017r. dzięki porozumieniu i współpracy Fundacji z Miastem Katowice kontynuacja Alei Gwiazd Siatkówki w latach następnych będzie miała miejsce w otoczeniu Katowickiego Spodka – na deptaku znajdującym się przy ul. Korfantego, na odcinku łączącym rondo z rynkiem. 20 maja 2017r. swoje odciski dłoni w tablicach z brązu w Katowickiej Alei Gwiazd Siatkówki złożą Mistrzowie Świata - Michał Kubiak, Paweł Zatorski, Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek, Karol Kłos oraz Wicemistrz Świata – Łukasz Kadziewicz.
Początek Katowickiej Alei Gwiazd Siatkówki ozdobi ławeczka z odlewem Pucharu Świata 2014r.
Oprawą Alei Gwiazd Siatkówki będzie oficjalny mecz towarzyski Polska – Iran, podczas którego odbędzie się oficjalne pożegnanie z Reprezentacją Polski wielokrotnego jej reprezentanta Krzysztofa Ignaczaka. Rozgrywanemu meczowi smaku dodaje fakt, że będzie to pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera reprezentacji Ferdinando de Giorgi.

Czwartkobiegi, SPORT OLSZTYN, Olsztyn - Stare Miasto, Olsztyn

Czwartkobiegi, SPORT OLSZTYN