eskaGO

Roger Waters The Wall Live, KONCERT WARSZAWA polecane

Roger Waters The Wall Live, KONCERT WARSZAWA, Stadion Narodowy w Warszawie, Warszawa

Miejsce: Stadion Narodowy w Warszawie
al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa

Czas: Wtorek, 20 sierpnia 2013, 17:30
Bilety: Info u organizatora
Kategoria: koncerty
Gwiazdy: Roger Waters

 • wydarzenie plenerowe
  20 sierpnia 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie zagra Roger Waters, który triumfalnie wraca do Europy z niezwykłym dźwiękowym oraz wizualnym dziełem "The Wall".

  Roger Waters, współzałożyciel i główny twórca utworów legendarnego, progresywnego zespołu Pink Floyd ogłosił powrót historycznej produkcji "The Wall" do Europy w 2013 roku. Jego dźwiękowe i wizualne arcydzieło alienacji i transformacji będzie wykonywane w całości z udziałem pełnego zespołu i supernowoczesnej produkcji. „The Wall” zagrano na żywo 192 razy na całym świecie dla więcej niż 3,3 miliona fanów, co uplasowało „The Wall” wśród najbardziej popularnych tras w historii rocka.

  W ramach trasy odbędzie się 18 koncertów na otwartej przestrzeni/na stadionach, m.in. w takich kultowych miejscach, jak Rome Olympic Stadium, Amsterdam Arena, Berlin Olympic Stadium czy w dwóch Oslo Telenor Arenas. Bilety na The Wall 2013 w Polsce wejdą do sprzedaży 16 listopada o 10.00 na www.LiveNation.pl. Szczegóły na www.RogerWaters.com.

  Roger Waters przeprojektował i przeskalował show The Wall specjalnie na tak duże obiekty, aby stworzyć wielkie widowisko stadionowe, umożliwiające fanom – bez względu na miejsce, w którym siedzą – jeszcze lepsze doświadczenie The Wall, które niejako „wchłania” widza rozmachem produkcji na tak dużym obiekcie jak stadion.

  Roger Waters mówi, “Jestem bardzo szczęśliwy, że wracam do Europy z The Wall. To będzie świetna zabawa dla nas wszystkich. Przerobiłem widowisko, aby móc je odegrać na zewnątrz, na wielkich stadionach. Jest naprawdę dobre. Jeszcze bardziej wzruszające, wciągające, dramatyczne i ekscytujące niż koncerty w halach. Musiałem przemyśleć całość pod kątem stadionów. Ten spektakl z szerokim, stadionowym murem nie mógł powstać 40 lat temu. Nie mogliśmy wypełnić przestrzeni w sposób, który byłby emocjonalnie, muzycznie i teatralnie satysfakcjonujący. Technologia się zmieniła. Teraz możemy.”

  Waters po raz pierwszy odkrył na nowo swoje ikonowe widowisko “The Wall” w 2010 roku, wykorzystując nowoczesną technologię i efekty specjalne, które zostały niezwykle pozytywnie przyjęte przez fanów na całym świecie, o czym świadczą niezliczone wyprzedane koncerty oraz granie kilku koncertów na tym samym obiekcie, jak na przykład – rekordowo – dziewięciu na the River Plate Stadium w Buenos Aires w Argentynie, gdzie wszystkie bilety zostały wyprzedane. “The Wall” pozostaje jednym z najbardziej wpływowych albumów w historii, wywarł znaczący wpływ na pop kulturę i zyskał przychylność wielu pokoleń miłośników muzyki.

  Przed 2010 rokiem show “The Wall” było po prostu za duże, aby móc rozważać trasę, ale nowe hale i technologie rozwiązały ten problem. Waters uaktualnił wygląd i styl widowiska, aby mieć pewność, że nadal zadziwia teatralną ekstrawagancją, za którą The Wall na żywo stało się tak legendarne. Inspiruje tym samym kolejne pokolenia okazałością tego zapierającego dech wizualnego i dźwiękowego spektaklu. Oryginalna produkcja “The Wall” z 1980 roku została wykonana na żywo w całości tylko 29 razy podczas trasy z tego samego roku promującej album oraz raz w Berlinie w ramach obchodów upadku muru berlińskiego.

  inf. prasowa/EVENTIM

  Lokalizacja

  Podobne wydarzenia

  Sizeer Music On Tour: Dirtyphonics, KONCERT WARSZAWA, Basen, Warszawa

  Sizeer Music On Tour: Dirtyphonics, KONCERT WARSZAWA

  Miejsce: Basen,
  ul. Konopnickiej 6, Warszawa

  Czas: Piątek, 25 kwietnia 2014, 20:00

  YES, KONCERT WARSZAWA, Sala Kongresowa, Warszawa

  YES, KONCERT WARSZAWA

  Miejsce: Sala Kongresowa,
  plac Defilad 1, Warszawa

  Czas: Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 17:30

  Tori Amos - world Tour, KONCERT WARSZAWA, Sala Kongresowa, Warszawa

  Tori Amos - world Tour, KONCERT WARSZAWA

  Miejsce: Sala Kongresowa,
  plac Defilad 1, Warszawa

  Czas: Czwartek, 12 czerwca 2014, 18:00

  LETZ ZEP, KONCERT WARSZAWA, Klub Stodoła, Warszawa

  LETZ ZEP, KONCERT WARSZAWA

  Miejsce: Klub Stodoła,
  ul. Batorego 10, Warszawa

  Czas: Sobota, 26 kwietnia 2014, 18:00

  QUEEN SYMFONICZNIE 2014, KONCERT WARSZAWA, Sala Kongresowa, Warszawa

  QUEEN SYMFONICZNIE 2014, KONCERT WARSZAWA

  Miejsce: Sala Kongresowa,
  plac Defilad 1, Warszawa

  Czas: Sobota, 17 stycznia 2015, 18:00

  Sonisphere 2014: Metallica, Alice In Chains i inni, FESTIWAL WARSZAWA, Stadion Narodowy w Warszawie, Warszawa

  Sonisphere 2014: Metallica, Alice In Chains i inni, FESTIWAL WARSZAWA

  Miejsce: Stadion Narodowy w Warszawie,
  al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa

  Czas: Piątek, 11 lipca 2014, 15:00

  Edyta Bartosiewicz: trasa koncertowa 2014 Love Renovatio, KONCERT WARSZAWA, Palladium, Warszawa

  Edyta Bartosiewicz: trasa koncertowa 2014 Love Renovatio, KONCERT WARSZAWA

  Miejsce: Palladium,
  ul. Złota 9, Warszawa

  Czas: Wtorek, 13 maja 2014, 18:00

  Miastownia na Facebooku

  REKLAMA
  REKLAMA
  Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
  Time S.A. (właściciel niniejszej witryny) nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Zapoznaj się z Regulaminem. Regulamin (Od 20.01.2014r).