Roger Waters The Wall Live, KONCERT WARSZAWA polecane

Roger Waters The Wall Live, KONCERT WARSZAWA, Stadion PGE Narodowy, Warszawa

Miejsce: Stadion PGE Narodowy
al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa

Czas: Wtorek, 20 sierpnia 2013, 17:30
Bilety: Info u organizatora
Kategoria: koncerty
Gwiazdy: Roger Waters

 • wydarzenie plenerowe
  20 sierpnia 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie zagra Roger Waters, który triumfalnie wraca do Europy z niezwykłym dźwiękowym oraz wizualnym dziełem "The Wall".

  Roger Waters, współzałożyciel i główny twórca utworów legendarnego, progresywnego zespołu Pink Floyd ogłosił powrót historycznej produkcji "The Wall" do Europy w 2013 roku. Jego dźwiękowe i wizualne arcydzieło alienacji i transformacji będzie wykonywane w całości z udziałem pełnego zespołu i supernowoczesnej produkcji. „The Wall” zagrano na żywo 192 razy na całym świecie dla więcej niż 3,3 miliona fanów, co uplasowało „The Wall” wśród najbardziej popularnych tras w historii rocka.

  W ramach trasy odbędzie się 18 koncertów na otwartej przestrzeni/na stadionach, m.in. w takich kultowych miejscach, jak Rome Olympic Stadium, Amsterdam Arena, Berlin Olympic Stadium czy w dwóch Oslo Telenor Arenas. Bilety na The Wall 2013 w Polsce wejdą do sprzedaży 16 listopada o 10.00 na www.LiveNation.pl. Szczegóły na www.RogerWaters.com.

  Roger Waters przeprojektował i przeskalował show The Wall specjalnie na tak duże obiekty, aby stworzyć wielkie widowisko stadionowe, umożliwiające fanom – bez względu na miejsce, w którym siedzą – jeszcze lepsze doświadczenie The Wall, które niejako „wchłania” widza rozmachem produkcji na tak dużym obiekcie jak stadion.

  Roger Waters mówi, “Jestem bardzo szczęśliwy, że wracam do Europy z The Wall. To będzie świetna zabawa dla nas wszystkich. Przerobiłem widowisko, aby móc je odegrać na zewnątrz, na wielkich stadionach. Jest naprawdę dobre. Jeszcze bardziej wzruszające, wciągające, dramatyczne i ekscytujące niż koncerty w halach. Musiałem przemyśleć całość pod kątem stadionów. Ten spektakl z szerokim, stadionowym murem nie mógł powstać 40 lat temu. Nie mogliśmy wypełnić przestrzeni w sposób, który byłby emocjonalnie, muzycznie i teatralnie satysfakcjonujący. Technologia się zmieniła. Teraz możemy.”

  Waters po raz pierwszy odkrył na nowo swoje ikonowe widowisko “The Wall” w 2010 roku, wykorzystując nowoczesną technologię i efekty specjalne, które zostały niezwykle pozytywnie przyjęte przez fanów na całym świecie, o czym świadczą niezliczone wyprzedane koncerty oraz granie kilku koncertów na tym samym obiekcie, jak na przykład – rekordowo – dziewięciu na the River Plate Stadium w Buenos Aires w Argentynie, gdzie wszystkie bilety zostały wyprzedane. “The Wall” pozostaje jednym z najbardziej wpływowych albumów w historii, wywarł znaczący wpływ na pop kulturę i zyskał przychylność wielu pokoleń miłośników muzyki.

  Przed 2010 rokiem show “The Wall” było po prostu za duże, aby móc rozważać trasę, ale nowe hale i technologie rozwiązały ten problem. Waters uaktualnił wygląd i styl widowiska, aby mieć pewność, że nadal zadziwia teatralną ekstrawagancją, za którą The Wall na żywo stało się tak legendarne. Inspiruje tym samym kolejne pokolenia okazałością tego zapierającego dech wizualnego i dźwiękowego spektaklu. Oryginalna produkcja “The Wall” z 1980 roku została wykonana na żywo w całości tylko 29 razy podczas trasy z tego samego roku promującej album oraz raz w Berlinie w ramach obchodów upadku muru berlińskiego.

  inf. prasowa/EVENTIM

  Lokalizacja

  Podobne wydarzenia

  ŁĄKI ŁAN - koncert Warszawa - wyprzedany, Palladium, Warszawa

  ŁĄKI ŁAN - koncert Warszawa - wyprzedany

  Miejsce: Palladium,
  ul. Złota 9, Warszawa

  Czas: Piątek, 15 grudnia 2017, 19:00

  HEY - koncert Warszawa - wyprzedany, Torwar, Warszawa

  HEY - koncert Warszawa - wyprzedany

  Miejsce: Torwar,
  ul. Łazienkowska 6, Warszawa

  Czas: Dzisiaj, 14 grudnia 2017, 20:00

  T.LOVE - koncert Warszawa - wyprzedany, Klub Stodoła, Warszawa

  T.LOVE - koncert Warszawa - wyprzedany

  Miejsce: Klub Stodoła,
  ul. Batorego 10, Warszawa

  Czas: Piątek, 15 grudnia 2017, 18:00

  T.LOVE - koncert Warszawa - ostatni, Klub Stodoła, Warszawa

  T.LOVE - koncert Warszawa - ostatni

  Miejsce: Klub Stodoła,
  ul. Batorego 10, Warszawa

  Czas: Piątek, 29 grudnia 2017, 18:00

  ORGANEK - koncert Warszawa - wyprzedany, Klub Stodoła, Warszawa

  ORGANEK - koncert Warszawa - wyprzedany

  Miejsce: Klub Stodoła,
  ul. Batorego 10, Warszawa

  Czas: Sobota, 16 grudnia 2017, 19:00

  METALLICA - koncert Kraków, TAURON Arena Kraków, Kraków

  METALLICA - koncert Kraków

  Miejsce: TAURON Arena Kraków,
  ul. Stanisława Lema 7, Kraków

  Czas: Sobota, 28 kwietnia 2018, 18:00

  T. Love, KONCERT, BYDGOSZCZ, Estrada, Bydgoszcz

  T. Love, KONCERT, BYDGOSZCZ

  Miejsce: Estrada,
  ul. Dworcowa 51, Bydgoszcz

  Czas: Niedziela, 17 grudnia 2017, 19:00

  Miastownia na Facebooku